Yapışkan Bantlar İle Oynayabileceğiniz Oyunlar

R. Pınar Karan

R. Pınar Karan

Yapışkan Bantlar İle Oynayabileceğiniz Oyunlar

Ellabella

Ellabella

Büyük kas becerileri kol ve bacaklar gibi kasların koordinasyonunu ifade eder. Yürümek, koşmak veya zıplamak gibi hareketleri yapabilmek için büyük kas gruplarının yeterince gelişmiş olması gerekir. Bugünkü yazımızda, size büyük kas gruplarını çalıştırabileceğiniz ve evde de oynayabileceğiniz beş farklı oyun önereceğiz. İhtiyacınız olan şeyler ise sadece yere yapışabilen bantlar ve yaratıcılık!
relate-banner

Bantları dilerseniz parkeye, dilerseniz halının üzerine yapıştırabilirsiniz. Parkenin zarar görmesini istemiyorsanız hassas yüzeylerin boyanmasında kullanılan bantları da tercih edebilirsiniz. Size uygun bandı seçtikten sonra, eşit uzunlukta parçalar halinde kesin. Daha sonra birbirine paralel olacak şekilde yere yapıştırın. Böylece her bir bant, merdivenin bir basamağı gibi görünecek.

  1. Tüm gücünüzle ileri zıplayın
Zıplamadan önce ilk basamağa gelin ve tüm gücünüzü topladıktan sonra en uzak basamağa doğru atlayın. Bu oyunu bir yarış haline de getirebilirsiniz. Bakalım, kim kazanacak?

  1. Geriye doğru zıplayın
şimdi geriye doğru zıplama zamanı! Tüm gücünüzle geriye doğru zıplamak, hem sizin hem de çocuğunuzun yere düşmesine yol açabilir. Bunu istemiyorsanız her bir basamağı kullanarak sırayla zıplayabilirsiniz. Basamaklar arası mesafe size kısa göründüyse ikişer ikişer zıplamayı da tercih edebilirsiniz.

  1. Tek ayak üstünde zıplayın
Oyunu biraz daha zorlaştırmak ister misiniz? Bunun için tek ayak üstünde zıplamaya çalışın. Tek ayak üstünde zıplamak, el ve bacak kaslarının koordine olmasını ve dengenizi korumanızı gerektirir.

  1. Bantları kullanarak esneyin
Esnemek için bir ayağınızı ilk basamağa koyun ve diğer ayağınızı olabildiğince uzak bir basamağa yerleştirin. Bunu yaparken ilk basamaktaki ayağınızın yerinden oynamamasına özen gösterin.

  1. En uzak noktaya dokunun
Bu oyun için her iki ayağınızı ilk basamağa koyun ve ellerinizle en uzaktaki basamağa dokunmaya çalışın. Bunu yapmak için şınav pozisyonunda durun.

Yapışkan bantlarla oynanan bu oyunları, yürüyebilen tüm yaş gruplarındaki çocuklarla oynayabilirsiniz. Zamanımızın çoğunun evde geçtiği bu günlerde, çocuğunun büyük kas gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkese bu oyunları sık sık oynamalarını tavsiye ediyoruz!

5 Different Activities for 6 Lines of Tape (June 27). Hands on As We Grow. Retrieved from https://handsonaswegrow.com/5-different-activities-for-6-lines-of-tape/

Benzer yazılar

Wrapped In Love - Amanda Greavette (2016)

Çocuk Sahibi Olmak Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Çocuk dünyaya getirmek çoğunlukla kendi tercihimiz olsa da ilişki memnuniyetini, ebeveynlerin bireysel iyilik hallerini ve hayat düzenlerini oldukça etkiliyor.

Partnerle Seks Hakkında Konuşmak Cinsel Tatmini Artırıyor!

Partnerinizle cinsellik hakkında konuşmak istiyor ama nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre!
Just Throw The Ball - Corinne Hartley

Evcil Hayvanların DEHB Olan Çocuklara Faydaları

Evcil hayvanlar çocuklar için harika birer yakın arkadaş olabiliyor. Bu arkadaşlık DEHB’li çocuklara birçok açıdan iyi geliyor.

Ebeveynleşme Travması

Çocukken gereğinden fazla üstlenilen yükler, ebeveynleşmemize neden olunuyor ve travmatik etkiler bırakıyor. İşte 10 maddede ebeveynleştirme travması.
Menstruation on The Rocks- Brian Sims

Regl Nedir?

Regl olmak ayıp ya da gizlenecek bir durum değil. Peki regl çocuklarla nasıl konuşulmalı?
Two Friends - Salman Toor

Bir Taraf Her Zaman Daha mı Çok Sever?

İki taraf da eşit sevebilir, kıskanabilir ve sevgi gösterebilir mi? Daha çok sevilmek mi daha çok sevmek mi iyi? Bağlanma stillerimiz bu konuda ne söylüyor?
Tantrum Painting- Kelci Pauk

Çocuğum Neden Öfke Nöbetleri Geçiriyor?

Çocuklar duygularını öfke nöbetleri aracılığıyla ifade edebiliyorlar. Öfke nöbetleri sırasında çocuğunuza nasıl yardımcı olabilirsiniz?
The 400 Blows - François Truffaut (1959)

Kabul Edilmemişliğin Gölgesinde Bir Çocukluk: The 400 Blows

İlgisiz bir anne, baskıcı kurallarla çalışan öğretmenler arasında kaybolan ve kendine bir yer edinemeyen Antonie’nin hayatını ele alıyor.
Untitled- Thomas Rousset

Çocukları Anlamak İçin Kitap Önerileri

Çocukların dünyası yetişkinlerin dünyasından çok farklı. Onları daha iyi anlamanızı sağlayacak kitapları sizin için derledik!
Carol in Love - Orchidof Antinous

Seks Bağımlılığı

Aktif bir cinsel hayat seks bağımlılığı anlamına gelmiyor. Dikkat edilmesi gereken nokta: Cinsel hayat sosyal hayatı olumsuz etkiliyor mu?

footer