Tartışma Sırasında Partneriniz Kendisini Kapatıyorsa...

kategori

Yakın İlişkiler

Tartışma Sırasında Partneriniz Kendisini Kapatıyorsa...

Tartışma sırasında partneriniz kendisini kapatıyorsa…

Tartışmalarımız her zaman istediğimiz gibi ilerlemeyebiliyor. Eğer siz de partnerinizin kendisini kapatmasından rahatsızsanız:

  1. Partneriniz bunalmış hissettiğinde söylediklerinizi doğru bir biçimde anlamayabilir, bunu unutmayın!
  2. Eğer partneriniz sizden zaman isterse ona istediği zamanı verin. Partneriniz hazır olduğunda onunla konuşmaya devam etmek için bir plan yapın.
  3. Partneriniz onu bunalmış hissettiren belirli bir durumdan bahsederse ona bu şekilde hissettiren durumlardan kaçınmaya çalışın.
  4. Hayal kırıklığınızı kontrol etmekte zorlanıyorsanız endişelerinizi öncelikle e-posta veya metin yoluyla iletmeyi deneyin.
  5. Partnerinize duygularını paylaşması için alan tanıyın. Ona, "Bana ne düşündüğünü, hissettiğini daha fazla anlatabilir misin?" gibi açık uçlu sorular sorabilirsiniz.
  6. Partneriniz konuşurken sözünü kesmeyin. Bu tür durumlar partnerinizin kendini kapatma davranışını artırabilir.
relate-banner

Hagan, E. (2018, September 19). Does Your Partner Shut Down During Arguments? Psychology Today. Retrieved from https://www.psychologytoday.com/us/blog/the-squeaky-wheel/201809/does-your-partner-shut-down-during-arguments

Benzer yazılar

Domenico Ronca – Jealousy

Kıskançlık romantik ilişkiler için sağlıklı olabilir mi?

Kıskançlık doğru zamanda ortaya çıktığında ve doğru yönetildiğinde romantik ilişkilerimizdeki tatmini, güveni ve bağlılığı artırabiliyor.
Muhammad Suleman - Souls of Sunshine

Kendimizle ilişkimiz romantik ilişki memnuniyetimizi olumlu etkiliyor!

Öz şefkat, duygusal zeka ve farkındalık gibi kendimizle olan ilişkimize dair kavramlar romantik ilişki memnuniyetimize etki edebiliyor.
Raımundo de Madrazo y Garreta, Masqueraders

“Hadi Beni Güldür Biraz!”

Araştırmalar mizahın partner seçiminde yer alan faktörlerden biri olduğunu gösteriyor. İyi bir mizah anlayışına sahip olmak, insanları daha çekici kılıyor
Munch - Seated Male Nude in the Forest

Partnerler Arasındaki Cinsel İstek Farklılığı İlişkinin Sonu mu?

Partnerlerin cinsel istek seviyeleri farklı olursa bu durum ayrılıkla sonlanmak zorunda mı? Yoksa bir çözüm yolu bulunabilir mi? Cevapları yazımızda!

İlişkilerdeki 4 Alarm Verici İşaret

Romantik ilişkilerimizde büyük sorunlar baş göstermeden önce genellikle bize küçük ve gizli bazı uyarı işaretleri veriyorlar. Bu işaretler hakkında farkındalık kazanmak hem sağlığımızı korumamıza hem de daha olumlu ilişkilere adım atmamıza yardımcı olabilir.

“Ve Sonsuza Dek Mutlu Yaşadılar…”

Bir ilişkiye, çoğu zaman “sonsuza dek mutlu yaşamak” gibi beklentilerle başlarız. Ancak bu beklentiler karşılanmayınca hayal kırıklığına uğrayıp öfkelenir, hatta belki bazen o ilişkide olmaktan pişmanlık bile duyarız.
Ron Hicks

Tartışsak da Beraberiz

Hiç tartışılmayan bir ilişki güzel olurdu, öyle değil mi? Aslında tam olarak öyle değil. Tartışmalar sağlıklı yapıldığında ilişkimize çok iyi geliyor. Gelin birlikte bakalım.

İkinci Kez Aşık Olmanın Bize Getirdikleri

Her aşk hikayesi farklı olsa da aşkı yeniden bulma deneyimlerimizdeki çoğu süreç ortak. Bunlardan dördünü sizin için listeledik!

Kaygı Flört Etmemize Engel Değil

Yüksek düzeyde kaygıya veya kaygılı bağlanma stiline sahip olmak zaman zaman kendimizi sabote etmemize ve geçmişteki olumsuz deneyimlerimize saplanıp kalmamıza sebep olabiliyor. Peki kendimizi sabote etme halinin üstesinden gelmek için neler yapabiliriz?
Ron Hicks, 1965

İlişkide Sadakatsizlik Yaşanması

Romantik ilişkilerin sonunu getiren en temel sebeplerden biri olan sadakatsizlik nasıl gerçekleşir? Herhangi biri aldatılmaktan sorumlu olabilir mi?

footer