Doğa İle İlgili 4 Çocuk Kitabı

yer tutucu

Yakın İlişkiler

Doğa İle İlgili 4 Çocuk Kitabı

Kerrie Woodhouse

Kerrie Woodhouse

Temmuz ayının son günlerinde başlayan yangın süreci hepimizi derinden etkiledi. Büyük bir orman yaşam alanını kaybettiğimiz bu günlerde çocuklara doğayı, özellikle de ormanları hatırlatacak kitapları sizlerle tanıştırmak istedik. Daha yeşil bir geleceğe, umutla… Keyifli okumalar.
relate-banner

1- Ayı Olmayan Ayı - Frank Tashin / Redhouse Kıdz Yayınları

Kış uykusundaki bir ayı aylar geçtikten sonra uyandığında, kendini insanların ortasında ve kocaman bir fabrikada bulur. Evini, yuvasını, nerede olduğunu sorgularken herkes ona fabrikanın bir parçasıymış gibi davranır. İnsanlara, bir işçi değil de sadece ayı olduğunu anlatabilmek için çokça uğraşacaktır. Güldürürken düşündüren bu anlamlı hikaye ile iyi eğlenceler!

2- Kırmızı Kanatlı Baykuş - Feridun Oral / YKY

Çok uzaklardaki ormanlarda kırmızı kanatlı baykuşlar yaşardı. Yavru baykuşlardan biri ise çok dertliydi çünkü hem arkadaşı yoktu hem de uçmayı bilmiyordu. Bir gün kara kara düşünürken karşısına sevimli bir arkadaş çıkıverdi. Hem doğadaki vahşi hayvanları gördüğümüz hem de anlamlı bir dostluk masalı dinlediğimi bu hikaye ile iyi eğlenceler!

3- Ağaçların Yetiştiği Bina - Kang - Mi Yoon / Koç Üniversitesi Çocuk Yayınları

Hava kirliliği sebebi ile evinin dışına çıkamayan küçük bir çocuk, bir gün hayal kurmaya başlar. İçinde yaşadığı evi, sokağı, dünyayı hayal eder. Onun hayallerinde herkes için eşit ve adil bir dünya vardır. Yarınları bırakacağımız çocukların iyi niyeti ve doğa bilinci ile neler olabileceğini düşündüren bu keyifli ve anlamlı hikaye ile iyi eğlenceler!

4- Minik Tohum - Eric Carle / Kuraldışı Çocuk Yayınları

Minik tohumun yolculuğu, serin bir sonbahar esintiyle başlar. Gideceği yoldan habersiz, oradan oraya savrularak ilerlerken türlü türlü olaylar yaşamak zorunda kalır. Yolculuğunun sonunda ise yepyeni bir dünya onu beklemektedir. Bir tohumun bitkiye dönüş yolculuğunu okuduğumuz bu kitapla beraber çocuğunuzla tohumlar hakkında konuşabilir ve doğanın mucizevi gücünü anlatabilirsiniz. Keyifli okumalar!


Benzer yazılar

Wrapped In Love - Amanda Greavette (2016)

Çocuk Sahibi Olmak Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Çocuk dünyaya getirmek çoğunlukla kendi tercihimiz olsa da ilişki memnuniyetini, ebeveynlerin bireysel iyilik hallerini ve hayat düzenlerini oldukça etkiliyor.
Just Throw The Ball - Corinne Hartley

Evcil Hayvanların DEHB Olan Çocuklara Faydaları

Evcil hayvanlar çocuklar için harika birer yakın arkadaş olabiliyor. Bu arkadaşlık DEHB’li çocuklara birçok açıdan iyi geliyor.

Ebeveynleşme Travması

Çocukken gereğinden fazla üstlenilen yükler, ebeveynleşmemize neden olunuyor ve travmatik etkiler bırakıyor. İşte 10 maddede ebeveynleştirme travması.
Tantrum Painting- Kelci Pauk

Çocuğum Neden Öfke Nöbetleri Geçiriyor?

Çocuklar duygularını öfke nöbetleri aracılığıyla ifade edebiliyorlar. Öfke nöbetleri sırasında çocuğunuza nasıl yardımcı olabilirsiniz?
The 400 Blows - François Truffaut (1959)

Kabul Edilmemişliğin Gölgesinde Bir Çocukluk: The 400 Blows

İlgisiz bir anne, baskıcı kurallarla çalışan öğretmenler arasında kaybolan ve kendine bir yer edinemeyen Antonie’nin hayatını ele alıyor.
Rupert, Lydienne, Rebeca - Ewing Paddock

Toksik Ebeveynlik

Ebeveynlerimizle kurduğumuz ilişkiler kimi zaman olumlu kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Peki kurduğumuz bu ilişki aslında toksikse?
Untitled- Thomas Rousset

Çocukları Anlamak İçin Kitap Önerileri

Çocukların dünyası yetişkinlerin dünyasından çok farklı. Onları daha iyi anlamanızı sağlayacak kitapları sizin için derledik!
Carol in Love - Orchidof Antinous

Seks Bağımlılığı

Aktif bir cinsel hayat seks bağımlılığı anlamına gelmiyor. Dikkat edilmesi gereken nokta: Cinsel hayat sosyal hayatı olumsuz etkiliyor mu?
Alexey Venetsianov

Eyvah, çocuğumun hayvanlara alerjisi var!

Hayvan alerjilerinin sebepleri neler? Çocuğumun hayvanlara alerjisi var ama biz hayvan sahiplenmek istiyoruz, ne yapmalıyız? Bu soruların cevapları bu yazıda!
Carl Little

Ergenlikte Spor Yapmanın Mental Sağlığa Etkileri

Ergenlik döneminde spor yapmak kişileri mental açıdan nasıl etkiliyor? Kız çocukları depresyona daha mı meyilli?

footer